Şerif ÜNAL

Şerif ÜNAL  /  Yönetici Ortak – Managing Partner

İstanbul ‘da doğdu.

Çocukluğu Beyoğlu , Kireçburnu ve Tarihi Yarımada’ da geçti.

Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nin ardından İş İdaresi öğrenimi gördü.

Yaklaşık iki yıl A.B.D. nin California eyaletinde yaşadı.

1994 yılında  “ BEYOĞLU Emlak Turizm Ticaret Ltd. Şti. “ ‘ni kurdu.

Çocukluğundan beri yaşadığı Kireçburnu ve Boğaz hattının kendinde bıraktığı izlerin de etkisiyle 1998 yılında Boğaz Hattında “ İkinci Grup (derece) Tarihi Eser Restorasyon ve Ruhsatlandırma” işlerine başladı. Bu çerçevede Boğaz hattında çeşitli tarihi eser restorasyonları tamamladı.

2004 yılından itibaren özellikle Beyoğlu’nda çalışmalarını yoğunlaştıran Şerif Ünal ‘ın tamamladığı işler arasında; Asmalımescit Gönül Sk. da bulunan ” Carnival ” Cafe & Restorant ve  Beyoğlu Tünel meydanda bulunan  “ Tünel Bistro “  restorasyonunu  bulunmaktadır.

Restorasyonlarını tamamaladığı bu binalardan ” Carnival ” Cafe & Restorant’ı Şerif Ünal ‘ın İngiltere Londra ‘da Turizm Otelcilik Lisans eğitimleri de alan eşi  İnşaat Mühendisi Aysun Ünal uzun süre işletti.

BEYOĞLU Emlak Turizm Ticaret Ltd. Şti.”  2003 – 2010 yılları arasında özellikle Beyoğlu’nda yukarıda belirtilenlerden başka çok sayıda binanın değerleme danışmanlığı, ruhsatlandırma, restoraston/inşaat ve alım satım işlemlerini gerçekleştirdi.

Hobileri arasında klasik otomobil koleksiyonerliği, motorsiklet tutkusu da bulunan Şerif ünal evli ve iki kız çocuk babası.