Tarihçe

Beyoğlu Emlak İnşaat Ltd. Şti. 1994 yılında Beyoğlu’nda kuruldu. 2002 yılında günümüzün gözde eğlence mekanlarının yoğunlaştığı Asmalımescit mahallesinde halen faaliyet gösterdiği ofisine geçti.

Kurucu ortak Şerif ÜNAL’ın Amerika Birleşik Devletleri’nden dönüşüyle Beyoğlu Emlak İnşaat Ltd. Şti. faaliyetlerine hız verdi ve başta Beyoğlu olmak üzere Tarihi Yarımada ve Boğaz Hattında bir çok tarihi binanın restorasyonunu gerçekleştirdi.

Kurulduğu günden bugüne kadar kesintisiz 17 yıldır faaliyet gösteren Beyoğlu Emlak İnşaat Ltd. Şti. ayrıca uzmanlaştığı Beyoğlu, Tarihi Yarımada ve Boğaz Hattında bulunan çok sayıda gayrimenkulun değerlemesinden ruhsatlandırılmasına, alım & satım süreç yönetiminden tapu işlemlerine kadar bir çok “Gayrimenkul Danışmanlığı” işini başarı ile tamamladı.

Doğal olaral 17 yıl gibi uzun bir süre bölgedeki bir çok bina ve gayrimenkulun hem Restorasyon / İnşaat, hem de Alım & Satım / Brokarage işlemlerine aracılık edilmesi sebebiyle Tarihi Yarımada, Boğaz Hattı ve özellikle Beyoğlu bölgesinde birçok sokağa ; ve hatta bu civarda bulunan asırlık binaların birçoğuna hukuksal sorunlarından binaların maliklerini takip edilmesine; en nihayetinde binaların tarihçesine kadar uzanan bir bilgi haznesine ve birikimine sahip olundu.